Açılış - Kapanış 7/24
Telefon +90 543 866 66 07
e-mail: nobeltemizlikk@gmail.com

Duvardaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Duvardaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Duvardaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Duvardaki yağ lekesi nasıl çıkar sorusu yemek yaparken çeşitli kazalar yaşamış herkesin merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Yemek yaparken kaza eseri duvara sıçrayan yağ lekesi, orda çok çirkin bir görüntüye sebep olmaktadır. Bu nedenle duvardaki yağ lekesi hangi malzemelerle nasıl çıkar sorusu akıllara gelmekte.

Duvara sıçrayan yağ lekeleri, her geçen gün daha da gözle görülür hale gelerek rahatsız edici bir görüntü oluşturmaktadır. Yağ lekesini çıkartma işlemi lekenin donmuş olup olmamasına göre çeşitli farklılıklar göstermektedir.

Duvardaki Yağ lekesinden Kurtulmak İçin Gerekli Malzemeler

Duvardaki yağ lekelerinden kurtulmak için gerekli malzemeler çeşitlilik gösterebilmektedir. Hemen herkesin evinde bulunan malzemeler sayesinde duvara sıçramış yağ lekelerinden kurtulmak mümkündür. Bu malzemelerin doğru kullanımı sayesinde duvardaki çirkin görüntü anında yok olacaktır. İşte yağ lekesinden kurtulmanızı sağlayacak malzemeler:

  • Mikrofiber bez
  • Karbonat
  • Beyaz sirke
  • Yağ çözücü

Kullanabileceğiniz bu yöntemler sayesinde duvar boyasına zarar vermeden duvara sıçramış yağ lekelerinden kurtulabilirsiniz. Lif, bulaşık teli, sert fırçalar gibi aletleri kesinlikle önermemekteyiz. Çünkü bu ürünler, boyaya zarar vermekte ve duvar temizliğine faydası olmayan şeylerdir.

Duvardaki Yağ Lekelerini Temizlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duvar diğer yüzeylere oranla daha kolay zarar görebilen bir yapıdadır. Bu nedenle duvar üzerine sıçramış yağ lekesini temizlerken diğer yüzeylere nazaran daha dikkatli olmak gerekir. İşte herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için duvardaki yağ lekelerini temizlerken dikkat edilmesi gerekenler:

  • Duvarı sert bir fırçayla fırçalamak yerine yumuşak bir bezle silin. Sert fırçalar duvardaki boyanın zarar görmesine neden olabilir.
  • Yağ çözücü kullanırken dikkatli olun. Yağ çözücüler kimyasallara dayanıklı yüzeyler için yapılmış temizleyicilerdir buna karşın duvardaki boyalar bu güçlü kimyasallara karşı dayanıklı değildir. Bu nedenle yağ çözücü kullanımını yeni sıçramış yağlar üzerinde oldukça hafif bir şekilde uygulayabilirsiniz.
  • Temizlik malzemelerini uzun süre duvarda bekletmeyin. Her ne kadar zararsız olsalar da yağ lekesini çıkartmak için kullandığınız malzemeyi uzun süre boyunca duvarda bekletmeyin.

Siz de doğru malzemeleri kullanarak ve birkaç küçük detaya dikkat ederek duvara sıçramış yağ lekelerinden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Ara