Açılış - Kapanış 7/24
Telefon +90 543 866 66 07
e-mail: nobeltemizlikk@gmail.com

Balık Kokusu Nasıl Giderilir?

Balık Kokusu Nasıl Giderilir?

Balık Kokusu Nasıl Giderilir?

Balık kokusu nasıl giderilir sorusu balık tüketmeyi seven birçok kişinin ortak problemidir. İçerisindeki yüksek besin değeri ve ağızları sulandıran lezzeti ile özellikle sonbaharın vazgeçilmezi olan balık oldukça keyifli bir yemek faslı sunmaktadır.

Dilerseniz tavada dilerseniz fırında kızartarak tüketebileceğiniz balık, hangi pişirme yöntemini kullanırsanız kullanın sonrasında etrafta bir koku kalmasına neden olacaktır. Çoğu zaman yalnızca evi havalandırmak bu kokuyu gidermek için yeterli olmamaktadır. Siz de mutfak içerisinde kullanabileceğiniz birkaç yöntemle hızlı bir şekilde balık kokusundan kurtulmak istiyorsanız okumaya devam edin.

Balık Kokusundan Kurtulma Yöntemleri

Muhteşem lezzeti ve vücuda olan sayısız faydasının yanı sıra rahatsız edici bir koku bırakması çoğu zaman balık yapma konusunda endişelere yol açıyor. Eğer evinizdeki balık kokusundan anında kurtulmak istiyorsanız şimdi size vereceğimiz balık kokusundan kurtulma yöntemleri sayesinde bundan sonra balık kokusunu dert etmek zorunda kalmayacaksınız.

  • Kızgın yağ içerisinde limon kızartmak: Balık pişirdikten sonra ortaya çıkan rahatsız edici kokuyu yok etmenin en kolay yöntemlerinden bir tanesi 4 5 dilim limonu kızgın yağın içerisine atıp kızartmaktır. Bu sayede balık kokusunun dağıldığını göreceksiniz.
  • Kuru çay kavurmak: Teflon bir tavanın içerisinde kavuracağınız kuru çay balık kokusunu içine hapsederek ortamdaki kötü kokuyu yok edecektir.
  • Tavayı bekletmeden yıkamak: Pişirme işlemi sonrasında tavayı bekletmeden anında yıkamak oldukça önemlidir. Sıcak su kokuyu yayacağından tava yıkama işlemi kesinlikle soğuk suyla yapılmalıdır.
  • Sirke kaynatın: Pişirme işlemi sonrasında yayılan kokuyu yok etme yöntemlerinden biri de bir çay bardağı kadar suyu ve iki yemek kaşığı sirkeyi cezvede kaynatmaktır.

Balık Kokusu Önlenebilir mi?

Sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden olan balık sonrasında zahmetli bir temizleme işlemi gerektiren bir yemektir. Hızlı bir şekilde yayılan ve zor çıkan bir kokusunun olması balık kokusu önlenebilir mi sorusunu akıllara getiriyor. Balık pişirme işlemi sırasında yapacağınız birkaç şey sayesinde balık kokusunu önleyebilirsiniz. Bunlar:

  • Porselen kapta şeker eritmek
  • Kokulu mum, tütsü kullanmak
  • Çubuk vanilya kaynatmak
  • Ocağın yanına karbonatlı su bırakmak

Siz de pişirme esnasında bu yöntemlerden dilediğinizi seçerek eve yayılan rahatsız edici balık kokusunu önleyebilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Ara