Açılış - Kapanış 7/24
Telefon +90 543 866 66 07
e-mail: nobeltemizlikk@gmail.com

5 Adımda Hızlı Oda Temizliği

5 Adımda Hızlı Oda Temizliği

5 Adımda Hızlı Oda Temizliği

5 Adımda hızlı oda temizliği sayesinde kısıtlı vaktinize rağmen odanızı çabucak toplayabilirsiniz. Temizliğe saatler ayırmak istemeyen ama yinede odasının toplu olmasını isteyenler için birkaç adımda hızlı bir şekilde odayı toparlamanın çeşitli yöntemleri vardır. Doğru yöntemler kullanıldığı takdirde kısa sürede toplu ve temiz bir odaya kavuşabilirsiniz.

Pencerenizi Açın

Havasız bir oda toplu ve temiz olsa bile kirli gözükecektir. Bu nedenle ilk iş olarak pencerenizi açın. Odayı havalandırmanız, anlık olarak bir hava değişikliği yaratak daha ferah olmasını sağlayacaktır. Temiz hava hem oda içerisindeki nemin atılmasını sağlayarak küf oluşumunu engeller hem de sağlığınız için oldukça fayda sağlar.

Yatağınızı Toplayın

Dağınık bir yatak oldukça kirli bir görünüm yaratır. Temiz bir odanın ilk kuralı temiz nevresimlerdir. Bu nedenle nevresimlerinizi değiştirip yatağınızı toplayın. Yatağın toplu ve temiz olması odayı ferahlatarak toplu bir görünüm kazandıracaktır.

Fazlalık Eşyaları Kaldırın

Etrafta kullanılmayan gereksiz eşyaların olması dağınık ve göz yoran bir görüntüye neden olur. Bu nedenle etraftaki fazlalık eşyaları kaldırı. Eşyaları bir araya getirip göze batmayacak şekilde düzenli bir yere kaldırmanız oldukça önemlidir. Bu hem odada daha fazla alana sahip olmanızı sağlayacak hem de toplu bir görünüm kazandıracaktır.

Toz Alın

Zemin temizliğinden önce yapılması gereken en önemli adımlardan bir tanesi hiç şüphesiz ki toz almaktır. Etrafın toz kaplı olması pis bir görüntü oluşturacağı gibi sağlık açısında da birçok sorun yaratacaktır. Masa, komodin, yatak başlığı, kitaplık aklınıza gelebilecek her yerde toz alın. Bu sayede etrafta birikmiş tozların yere dökülüp toz öbekleri oluşturmasını ve burnunuza kaçmalarını engellemiş olursunuz.

Zemini Temizleyin

Odanın temizliğini büyük oranda sağlayacak şeylerden bir diğeri de zemin temizliğidir. İlk olarak yerleri dip bucak sildikten sonra doğru temizleme duyla zemini silmelisiniz. Böylece oda bütün tozlardan arınmış olacak, parkeler parlak ve güzel kokacaktır. Bu adımdan sonra dilerseniz yere bir halı veya tercihe göre paspas serebilirsiniz. Bu detaylarda odaya bir bütünlük kazandırarak daha toplu görünmesini sağlayacaktır.

Call Now ButtonHemen Ara