Açılış - Kapanış 7/24
Telefon +90 543 866 66 07
e-mail: nobeltemizlikk@gmail.com

Ayna Nasıl Temizlenir?

Ayna Nasıl Temizlenir

Ayna Nasıl Temizlenir?

Ayna nasıl temizlenir sorusuna bir cevap arıyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Banyo ve yatak odalarının vazgeçilmez eşyalarından olan, bunun yanı sıra salonlarda da dekoratif bir eşya olarak kullanılan aynalar; yüzeyleri oldukça kolay bir şekilde kirlenebilen eşyalardır. Bütün parlak yüzeylerde olduğu gibi ayna üzerinde de oluşan lekeler oldukça can sıkıcı hale gelebilir.

Salon, yatak odası gibi alanlarda genellikle aynaların tozlanmasından şikayetçi olurken, banyo da genellikle su lekeleri sorun yaratmaktadır. Siz de ayna üzerinde oluşan lekelerden rahatsızlık duyuyorsanız; doğru malzeme ve temizleme yöntemleri ile bu sorunu kolay bir şekilde çözebilirsiniz.

Ayna Temizliği İçin Gerekli Malzemeler

Ayna temizliği oldukça basit bir işlem olmasına karşın bir rutin haline gelmesi gereken temizlik türlerinden bir tanesidir. Ayna temizliği için gerekli malzemeler oldukça çeşitlendirilebilir. Basit bir işlem olmasına karşın temizlik için kullanılacak malzemelerde kişilerin istek ve taleplerine göre değişiklik gösterebilir. İşte ayna temizliği sırasında kullanılabilecek malzemeler:

  • Mikrofiber bez
  • Sıvı temizleyici
  • Cam temizleyicisi
  • Beyaz sirke

Ayna temizliği hazır temizleyicilerin yanı sıra doğal yöntemlerle de yapılabilmektedir. İsteğinize uygun olarak dilerseniz yapay dilerseniz doğal temizleyicilerinizi kullanarak aynalarını pırıl pırıl hale getirebilirsiniz.

Ayna Temizliğinin Püf Noktaları

Ayna temizliği her ne kadar basit bir işlem gibi görünse de dikkat edilmesi gereken küçük detaylar içerir. Ayna temizliğinin püf noktaları sayesinde siz de daha etkili bir temizlik işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İşte ayna temizliği sırasında dikkat edilmesi gerekenler:

  1. Mikrofiber bez kullanın. Mikrofiber bezler ayna üzerinde su lekesi ve toz kalmasının önüne geçerek daha keyifli bir temizlik fırsatı sunar.
  2. Aynada birçok inatçı leke bulunuyorsa silme işlemini bulaşık süngerinin ters tarafı ile yapın. Bu sayede hem lekeleri kolay bir şekilde çıkartırsınız hem de aynanın çizilmesini önlersiniz.
  3. Temizleyiciyi direkt olarak aynaya sıkmak yerine beze sıkın. İçerisinde alkol bulunduran temizleyiciler aynanın çerçevesine zarar verir bu nedenle temizleyiciyi ilk olarak beze sıkmak oldukça önemlidir.

Siz de dikkat edeceğiniz bu küçük püf noktalar sayesinde pırıl pırıl aynalarla evinizin havasını anında değiştirebilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Ara