Açılış - Kapanış 7/24
Telefon +90 543 866 66 07
e-mail: nobeltemizlikk@gmail.com

Deri Koltuk Temizliği

Deri Koltuk Temizliği

Deri Koltuk Temizliği

Deri koltuk temizliği düzenli olarak yapılmadığı taktirde şık ve zarif görünen koltuklarınız hızlı bir şekilde soluk bir görünüme kavuşur ve yıpranabilir. Deri koltuk temizliğinin neyle ve nasıl yapılacağı çoğu kişi tarafından merak konusu olmaktadır. Bu yazımızda deri koltuk temizliği ile alakalı tüm bilgileri sizinle paylaşacağız. Siz de doğru malzemeleri tedarik ederek ve doğru yöntemlerle temizlik yaparak koltuklarınızın tıpkı yeni gibi kalmasını sağlayabilirsiniz.

Deri Koltuklar Neyle Temizlenir?

Deri koltukları rastgele temizleyicilerle temizlemek oldukça yanlış bir harekettir. Bu koltuklarınızın canlı ve parlak olan görünümünü bozabilir, derilerin çatlamasına neden olabilir bu nedenle doğru malzemelerle deri koltuk temizliği yapmak oldukça önemlidir. Hal böyle olunca deri koltuk neyle temizlenir sorusu merak konusu olmakta. Deri koltuk temizliği için piyasaya sürülmüş özel temizleyiciler bulunmaktadır. Siz dilerseniz bu temizleyiciler yerine evde hazırlayacağınız özel karışımları da temizlik için kullanabilirsiniz.

Deri koltuk temizliği için sirke oldukça yaygın kullanılan malzemelerden bir tanesidir. Dilerseniz bir sprey şişesinin içerisine bir çay bardağı beyaz sirke ve iki yemek kaşığı keten tohumu yağı ekleyip karıştırabilirsiniz. Hazırladığınız bu karışımı yaklaşık 20-25cm uzaklıktan deri koltuklarınıza püskürtün ve mikrofiber bir bezle koltuklarınızı silin.

Tüm bunların yanı sıra:

  • Nemlendirici sabun
  • Gliserinli su
  • Arap sabunu
  • Portakal, limon kabuğu
  • Badem yağı, vazelin karışımı

İle de deri koltuk temizliğini gerçekleştirebilirsiniz.

Deri Koltuk Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Deri koltuk temizliği oldukça titizlikle yapılması gereken bir iştir. Yanlış malzeme kullanımı anında koltuklarınızı mahvedebilir. Bu nedenle deri koltuk temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bunlar:

  • Çamaşır suyu ve deterjan gibi malzemeler kullanmayın. Bunlar deri koltuklarınıza zarar vererek yapılarınızı bozabilirler.
  • Yıkama esnasında koltuklarınızı çok fazla ıslatmayın ve yeterince kurumalarına izin verin.
  • Kullandığınız temizlik bezinin yumuşak olmasına ve bezi koltuğa sürtmemeye özen gösterin.
  • Sert fırçalar ve bulaşık süngerlerinden kaçının.

Siz de dikkat edeceğiniz bu detaylar sayesinde deri koltuk temizliğini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilir. Yeni gibi görünen tertemiz koltuklara kavuşabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Ara