Açılış - Kapanış 7/24
Telefon +90 543 866 66 07
e-mail: nobeltemizlikk@gmail.com

Antalya Havuz Temizliği

Antalya Havuz Temizliği

Antalya Havuz Temizliği

Antalya havuz temizliği yapılması en önemli işlemlerden bir tanesidir. Yüzme havuzlarını her zaman sağlıklı bir şekilde kullanabilmek ve tam olarak verim alabilmek için havuz temizliklerini iyi bir şekilde yapmak gerekir. Suyun yüzeylerinde meydana gelen kirler ile tozların havuzdan arındırılması iyi bir şekilde yapılması öncelik olmalıdır.

Bunların yanı sıra çevresel olarak meydana gelen faktörlerden kaynaklı olarak oluşan insan bedeninden gelen ya da dış etkilerden bulaşan birçok mikroorganizmalar da insanların sağlıkları karşısında tehdit unsurları oluşturabilmektedir.  Daha çok açık olan havuzlarda gözlenen kirden toz ve mikroorganizmalara kadar birçok etken suyun üzerine kadar çıkmaktadır. Hal böyle olunca bu tarz durumlardan dolayı kirlenen havuz sularının çevre ve insan sağlığı açısından yüksek kalite standartlarına uygun bir şekilde belirli aralıklarla temizlenmesi gerekiyor.

Havuz temizliği nasıl yapılır karşısında alanında profesyonel ekiplerin olması gerektiğini göz ardı etmemek gerekir. Meydana gelebilecek çeşitli etkilere göre zaman içerisinde kirlenme meydana gelebilmesinden ötürü filtreleme yöntemleriyle yüzeylerde oluşan kirlerden filtrelerden geçerek havuz alt yapısında yer alan filtre tanklarına aktarılması sağlanır.

Filtreleme adımlarından da geçerek yeniden havuza aktarılması ve sürekli devir daim etmesi sağlanır. Filtreleme işlemlerinin yanı sıra bir yandan da havuz temizliklerini yerine getirebilmek için haftalık ya da aylık olarak düzenli aralıklarla temizlik yapılmasına özen göstermek gerekir.

Havuz Temizliği Nasıl Yapılır?

Antalya havuz temizliği nasıl yapılır kısmını gözler önüne almak gerekir. Havuzlar genel olarak herhangi bir evde harika ve rahatlatıcı etkileri ile farklı bir ahenk katar. Bu yüzden profesyonel olarak yer alan havuz temizleyicilerini kiralamak her ne kadar pahalı bir alternatif olsa bile bizler bu noktada her zaman sizlerin yanlarında yer alacağız.

Temizlik sırasında havuzlarda yer alan su tamamen boşaltılmasının ardından kaba olan pislikler toplanır ve temizlik bu şekilde başlar. Havuzların duvarlarında ve taban kısımlarında yer alan fayans ile seramiklerde olan kireç tortularının çözülmesi yapılır. Eğer bu işlemler dikkatli bir şekilde yapılmazsa ilerleyen dönemlerde yosun gibi sorunların meydana gelmesine neden olabilir. Fayans yüzeylerinde yer alan kireç birikimleri insan bedenine zarar vermeyen ve kaliteli havuz temizlik asitleri ile yapılmasına özen göstermek gerekir.

Yüzme havuz temizliği nasıl yapılır kısmında derzlere fazla zarar verilmemesine çok özen gösteririz. Özel ilaçlarla uygulaması yapılan bölgelerde fazla beklemek falan söz konusu olmadan durular ve işlemi bu şekilde devam ettiriyoruz. Havuz yüzeylerine en ufak zarar verilmesine izin vermeden havuz makineleri yardımı ile temizlikleri yerine getiriyoruz. Ardından havuz pompalarını sökerek bu alanda yapılması gereken gerekli bakımları yerine getirerek kum filtresini açıyor ve burada yer alan kumları temizliyoruz. Kumların yoğunluk durumlarına göre kimyasal ya da kum yenilemesi gibi alternatiflerden uygun olanı tercih ederiz. Havuzlardaki elektrik pano ve lambalarının kontrolleri sırasında uzman olan elektrikçilerimiz tarafından yapılan topraklama ölçümleri ile trafoların kontrolleri sağlanmaktadır.

Bu kadar işlemlerin hemen ardından gelen işlemler ise denge tankları ile beraber boru tesisatlarında oluşan temizlik ile kontrol süreçleri olmaktadır. Söz konusu işlemlerin tamamlanmasının hemen ardından havuz yeniden doldurulmaya başlanabilir. Tabi ki bu saydığımız her bir işlemin gerçekten profesyonellik gerektiren bir işlem olduğunu unutmamak gerekir. Bu yüzden alanında en iyi firma olarak yanlarınızda yer alıyor ve tüm sorumlulukları üzerimize çekiyoruz. Sizler sadece havuz keyfine varmak istiyorsanız dilediğiniz an bizleri arayarak bu konuda gerekli destekleri alabilirsiniz.

Havuz Temizliği Kaç Günde Bir Yapılır?

Antalya havuz temizliği gibi sorular internet ortamında sık sık sorulur. Tabi ki bu noktada havuzların yer aldığı alanlardan kullanım sıklık oranlarına kadar değişiklik göstermektedir. Fakat derinlemesine temizlikler çok sık kullanılıyor ve onlarca kişi tarafından kullanılıyorsa ayda iki kere olması gerekir. Ancak hem kapalı havuz hem de sadece aile içerisinde kullanılıyorsa bu ayda ya da sezonda iki kere yeterli olacaktır. Ancak dediğimiz gibi bu durum kullanan kişi sayısından havuzların kaldığı ortamlara göre değişiklik göstermektedir.

Antalya Nobel temizlik şirketi olarak havuz temizliği konusunda öncü olan firmalardan bir tanesiyiz. Her zaman alanında uzman olan ekip ile çalışmalara devam ederken bir yandan en kaliteli ekipmanları kullanmaya özen gösteriyoruz. Bu sayede kimsenin aklında soru işareti olmasına gerek kalmaz. Bir telefon kadar uzağınızda olan firmamız Nobel Temizlik dilediğiniz an arayarak bizlerden gerekli yardımları en uygun fiyatlarla alabileceksiniz.

Antalya Havuz Temizliği Fiyatları

Antalya havuz temizliği için istenen fiyatlar merak ediliyor. Fakat bu konu hakkında net bir şey söylemek doğru olmayacaktır. Çünkü fiyatlar havuzların en son kirlenme oranlarından tutun ne zaman temizlendiğine göre değişiklik göstermektedir. Tabi ki sadece kir oranlarına göre değil bir yandan havuzların boyutlarına göre de farklılık göstermektedir. Bu yüzden havuzlar hakkında net olarak bilgi almadan hemen önce havuzun son durumu hakkında net bilgi verilmesi yeterli olacaktır.

Antalya temizlik şirketleri konusunda dilediğiniz an bizlerden hizmet alabileceksiniz. Bu yüzden bir telefon kadar uzaklarınızda olan bir firmayız. İstediğiniz her an arayın ve bizlerden randevu alarak kaliteli hizmetler için gerekli destekleri alın. Antalya havuz temizliği konusunda alanında en iyisi olarak sizlerin yanlarında yer alacağız. Siz de Nobel Temizlik profesyonelliği ile tanışmak için hemen arayabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Ara